Македонија

9 октомври, 2013

Наскоро нова песна од Бени и „Нон стоп“

Музичарот кој најголемите хитови ги напишал за само десетина минути, Бени Шаќири и неговиот бенд „Нон стоп“ наскоро ќе ја претстават својата нова песна насловена едноставно „Љубов“. По подолга пауза и издавањето на албумот „Лектира“, ова ќе биде прв сингл за Бени, кој својата премиера ќе ја доживее на 14-ти овој месец, а ќе биде претставен заедно со видео запис. Како ќе звучи „Љубовта“ на Бени и „Нон стоп“ можете да слушнете во краткото промотивно видео во продолжение.

 Врати се горе ↑