Македонија Dani

22 февруари, 2013

Наскоро нов сингл од Дани

На почетокот на месецов Дани го промовираше видео записот за темата „Never Give Up“, во соработка со Karim Kamel од Египет и  Si Lemhaf од Тунис – сите тројца амбасадори на Y-Peer светска мрежа за борба против сида. А сега за месец март се подготвува нов сингл кој ќе го најави нејзиниот нов албум, чија промоција најверојатно ќе биде по летото.

„Заедно со бендот подготвуваме сингл, а богами и албум, но опуштено, без форсирање. Тапа е целиов период, па сè што пробуваме да направиме е да се издигнеме над смогов со опуштена музика во домашна атмосфера. Ќе извадиме сингл следниот месец кога ќе биде готово и видеото за кое е задолжен Психоо“ – изјавила Дани за Вечер, додавајќи дека периодов навистина не се случува ништо забавно.

Извор: ВечерВрати се горе ↑