Македонија 946724_525708937464961_764844086_n

18 мај, 2013

Наскоро нов летен хит од Дарио

Еден од најпознатите македонски пејачи, Дарио при крајот на минатата година се врати на музичката сцена со синглот „Зборови погрешни“, а во јануари годинава ја претстави и песната „Безобразно лажам“ во која гостуваат момците од ДНК. Непосредно пред почетокот на летото Дарио реши да ги израдува своите фанови со уште една „весела песна“, која според тоа што може да се слушне во краткиот најавен клип сигурно ќе биде летен хит. Како ќе звучи новиот сингл кој ќе пристигне наскоро можете да слушнете во продолжение.

 

 Врати се горе ↑