Свет

3 јануари, 2013

Најслушани песни на Фејсбук за 2012 година

Една од најпопуларните социјални мрежи Фејсбук состави листа од 10 најслушани и најлајкувани песни за 2012 година. Од сите песни кои беа хитови изминатата година, следните три беа најмногу споделувани меѓу корисниците на оваа мрежа, а имаа и најмногу допаѓања. Канадскиот бенд Фан (Fun.) e апсолутен шампион со оглед на тоа што на листата се најдоа два нивни синглови, од кои едниот е број 1. Во продолжение слушнете ги трите хитови кои беа најслушани по следниот редослед:

1. Fun. ft. Janelle MonáeWe Are Young

 

2. GotyeSomebody That I Used To Know ft. Kimbra

 

3. Carly Rae JepsenCall Me Maybe

 
На останатите 7 позиции се најдоа:

4. One DirectionWhat Makes You Beautiful

5. Maroon 5 ft. Wiz KalifaPayphone

6. Kanye WestMercy

7. Fun.Some Nights

8. Phillip PhillipsHome

9. Justin BieberBoyfriend

10. Drake ft. RihannaTake Care

 Врати се горе ↑