Видео

30 септември, 2016

Најл Хоран (Уан дајрекшн) го објави својот прв соло сингл

Откако популарната британска група „Уан дајрекшн“ реши да направи пауза, дел од членовите веќе започнаа да работата на самостојни материјали, па првиот што го објави својот соло сингл е Најл Хоран. Пејачот најави дека работи на нов материјал уште на почетокот на годинава, а како резултат на тоа стигна песната насловена „This Town“.

Голем дел од обожавателите веќе искоментираа дека песната е во стилот на Ед Ширан, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение. Уживајте!

 Врати се горе ↑