Македонија

20 јануари, 2015

Мусти Изеировски снима песна и видео запис во Белград

Велешанецот Мусти Изеировски, кој го паметиме по одличната преработка на хитот „Полско цвеќе“ од Тоше Проески, наскоро ќе го слушнеме и со нова оригинална песна. Имено, Мусти деновиве претстојува во Белград, соседна Србија, каде што со раперот Иван Павловиќ, познат како Ем-си Ина (MC Ina), ја сними темата насловена „Теби дачу све“, а за оваа соработка се снима и видео запис во кој, покрај момците, ќе се појави и манекенката Сара Трајановиќ, поранешна учесничка во реалното шоу „Фарма“.Врати се горе ↑