Концерт

26 јуни, 2018

„Млади оперски надежи – Коста Трпков“ утревечер во МОБ

Утревечер, 27 јуни (среда), во Салонот на МОБ ќе се одржи гала-оперски концерт насловен „Млади оперски надежи – Коста Трпков“, каде учество ќе земат студенти по соло-пеење на ФМУ – Скопје, заедно со оркестарот на Македонската опера и балет, под диригентското водство на Иван Еминовиќ.

Концертот е со почеток од 20.00 часот.

На 27.06.2018 година, во Салонот на Македонската Опера и Балет ќе се одржи Гала оперски концерт „МЛАДИ ОПЕРСКИ НАДЕЖИ -…

Gepostet von Факултет за музичка уметност-Скопје am Dienstag, 26. Juni 2018Врати се горе ↑