Аудио

15 јуни, 2015

„Мјесечар“ е новиот сингл на Тони Цетински

Популарниот хрватски музичар Тони Цетински денеска го објави својот нов сингл насловен „Мјесечар“, чии автори се Александра Милутиновиќ (музика и текст) и Никша Братош (аранжман и продукција). Песната е издадена за „Хит рекордс“, а пристигна заедно со текстуален видео запис, кој го изработи Марио Дујак. Како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение. Уживајте!

 

Покрај работата на новиот материјал, Цетински летово ќе го помине работно, а јубилејот од 25 години каиера ќе го прослави на 11 август со голем концерт во Арената во Пула.Врати се горе ↑