Аудио

21 јануари, 2013

Мики Секуловски е само Ваш „Почеток и крај“

Полека но сигурно, еден од најпрепознатливите вокали кои ги запознавме на Македонски Идол, Мики Секуловски го подготвува неговиот деби албум. По „Нена“ и „Зошто мора да си ти“, која си доби и свое видео издание, Мики продолжува со одличната работа. Штотуку стигна и најновото музичко парче од Секуловски, чии музика и аранжман ги потпишуваат Зоран Алексиќ и Ристе Шандаров, стиховите се дело на неговата колешка Рената Кралевска, а насловот гласи „Почеток и крај“.

 Врати се горе ↑