Аудио

10 ноември, 2013

Мики Бошкоски дебитира со „Како се чувствувам“

Уште една нова надеж на македонската музичка сцена е Мики Бошкоски од Тетово, кој деновиве ја претстави својата прва песна насловена „Како се чувствувам“, чија музика и текст ги потпишува самиот Мики, додека аранжманот го направи Гоце Симоноски. Бошкоски го подготвува и својот деби албум кој ќе биде во инди поп рок стил, а како звучи неговото првенче можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑