6 март, 2017

Меган Трејнор со химна за сите дами

По кусата пауза, Меган Трејнор се враќа на сцената со нов хит насловен „I’m a Lady“. Станува збор за песна снимена за потребите на новото продолжение на филмот за Штрумфовите, кој во кино салите ширум светот ќе пристигне во април.

„Жените можат да носат што сакаат и да прават што сакаат“, тоа е пораката на оваа весела песна, а како изгледа и звучи сето тоа можете да погледнете горе. Уживајте!

 Врати се горе ↑