18 март, 2015

Меган Трејнор го претстави видео записот за новиот сингл

Темата „Dear Future Husband“ е третиот сингл со кој Меган Трејнор ќе се обиде уште еднаш да ги освои топ листите. Песната, која ќе биде официјално објавена како сингл на 26 април, се најде и на минатогодишното ЕП издание Title, како и на истоимениот деби албум објавен во јануари годинава. „Dear Future Husband“ ќе го наследи синглот Lips Are Movin’ и неизбежниот мегахит што ја одбележа 2014 година, All About That Bassа нејзиниот неодамна објавен видео запис Ве очекува горе. Уживајте!Врати се горе ↑