Македонија

30 мај, 2019

Мартинијан во полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“!

Иако голем број Македонци се натпреваруваа во тековната сезона на „Ѕвездите на Гранд“, не сите ја имаа среќата да стигнат до полуфиналето, а освен Огнен Здравковски, на чекор до финалето стигна и Мартинијан Кириловски. Шармантниот кумановец се натпреваруваше во ова шоу и во претходната сезона, но го напушти натпреварот пред самото финале, па се надеваме дека овој пат успехот ќе биде поголем.

„Одиме во полуфинале, топ 20, седми круг“, напиша тој споделувајќи ја веста на социјалните мрежи и им се заблагодари на менторката Јелена Карлеуша и на Мира Шкориќ и Ивана Петерс.

 

Настапот на Мартинијан во петтиот круг од „Ѕвездите на Гранд“ ќе можеме да го погледнеме в сабота, на 1 јуни, со почеток од 19.30 часот на „Канал 5“.

View this post on Instagram

Dragi moi, ovoj vikend na 01.06.2019 ( SABOTA ) so pocetok od 19:30 na KANAL 5 TV, od 21:00 na TV PRVA i od 20:00 na NOVA BH kje se emituva emisijata od 5 krug Zvezde Granda vo koja sum jas. Za mojot izgled se pogrizija nezamenlivite @boutiquedivaio . Ne ja propustajte emisijata, kje bide mnogu vozbudlivo, interesno i atraktivno! 🔝🎤😃❤ —————————————————————————– Dragi moji, ovog vikenda na 01.06.2019 ( SUBOTA ) sa pocetkom od 19:30 na KANAL 5 TV, od 21:00 na TV PRVA i od 20:00 na NOVA BH emitovace se emisija od 5 kruga Zvezde Granda u kojoj sam ja. Za moj stajling su bili zaduzeni nezamenljivi @divaio.boutique . Nemojte da propustate emisiju, bice mnogo uzbudljivo, interesantno i atraktivno! 🔝🎤😃❤ Mentor: @karleusastar ❤ @ivanapeters ❤ @miraskoricofficial ❤ SPECIAL THANKS TO: @megakumanovo @kumanovo.city #martinijankirilovski #zvezdegranda #grandproduction #jelenakarleusa #vikimiljkovic #marijaserifovic #djordjedavid #draganstojkovicbosanac #anabekuta #jk #jkteam #teamjk

A post shared by Martinijan (@martinijankirilovski) onВрати се горе ↑