Аудио

26 ноември, 2014

Марк Ронсон и Мистикал во нова „фанк акција“

По одличната соработка со Бруно Марс, темата „Uptown Funk, Марк Ронсон е на добар пат да стане новиот „крал на фанкот“, особено откако ненадејно ја објави песната „Feel Right“, во која гостува Мистикал. Оваа соработка, за која музичарот вели дека е „производ на случајна средба во студио“, е инспирирана токму од Кралот на фанкот, Џејмс Браун, а како звучи сето тоа можете да преслушате во продолжение.

 

 Врати се горе ↑