25 јули, 2014

Марија Шерифовиќ го претстави видео записот за „Мрш“

Познатата српска пејачка Марија Шерифовиќ во мај годинава во претстави својот петти по ред студиски албум насловен „Храбро“, кој го најави со синглот „Ја волим свој грех“. Покрај првиот сингл, видео запис доби и темата насловена „Мрш“, чии автори се Саша Милошевиќ Маре (музика и аранжман) и Марина Туцаковиќ (текст). Снимањето се одвиваше во шведскиот град Стокхолм, а како изгледа сето тоа можете да видите горе.Врати се горе ↑