Балкан

16 јуни, 2019

Марија Шерифовиќ ги прошета своите кандидати во Париз

Оваа сезона во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, секој од кандидатите има свој ментор. Македонецот Огнен Здравкоски за свој ментор ја одбра Марија Шерифовиќ, а овој четврток ќе се претстави во финалето.

View this post on Instagram

🖤 @serifovic

A post shared by Ognen Zdravkovski (@ognenzdravkovski) on

Пред самото финале, Марија заедно со своите кандидати замина на патување во Париз каде ќе се опуштат и подготват за големото финале. Џејла Рамовиќ, Армин Јусуфовиќ, Ахмед Ораховиќ и Огнен Здравковски во придружба на Шерифовиќ уживаат во знаменитостите на француската престолнина.

Поп-пејачката и нејзините „ученици“ уживаа во „градот на светлината“ и од таму се пофалија со неколку фотографии на социјалните мрежи.



Врати се горе ↑