Аудио

9 ноември, 2012

Мараја Кери објави песна за Обама

Американската поп дива Мараја Кери прославувајќи ја победата на нејзиниот фаворит за претседател Барак Обама, објави нов сингл со наслов „Bring It On Home“, за кој продукцијата ја потпишува познатиот Џермејн Дупри. 

Кери е една од многуте ѕвезди кои го поддржуваат Обама, како што се Лејди Гага, Џастин Бибер, Шер, Кејти Пери, Бијонсе и Џеј Зи и други, но за разлика од останатите кои честитките и воодушевувањето го споделија само со статуси на социјалните мрежи, Мараја отиде чекор подалеку и му ја посвети оваа песна.Врати се горе ↑