23 октомври, 2014

„Мангуп“ е новата песна на Анета Мицевска и „Молика“

„Мангуп“ е насловот на новата песна која деновиве ја претстави битолската група „Молика“. Темата, која воедно е и најава за нивниот седми албум, е со текст на Борче Нечовски и музика и аранжман на Звонко Демировиќ, кој е и автор на текстот од верзијата на ромски јазик. „Мангуп“ е снимена во студиото на Дејан Момироски, а како звучи сето тоа можете да слушнете горе (или на нивната фан страница на Фејсбук)Врати се горе ↑