9 април, 2015

Мадона во апокалиптичниот видео запис за „Ghosttown“

По контроверзниот „Living For Love“, со кој Мадона го најави својот 13. по ред студиски албум „Rebel Heart“, на ред дојде и вториот сингл насловен „Ghosttown“. Во екранизацијата на оваа нумера можеме да видиме една апокалиптична визија на Њујорк, а покрај пејачката се појавува и познатиот актер Теренс Хауард, кој во моментов ја воодушевува критиката со улогата во музичката серија „Емпајр“ (Empire). Како изгледа сето тоа можете да погледнете горе.Врати се горе ↑