Аудио

24 март, 2016

„Лузно“, одлична соработка на Игор и Харе

„Лузно“ е насловот на штотуку објавената нова песна на маестралните Игор Џамбазов и Гуру Харе. Легендарниот актер, чии текстови на песни оставаат огромен белег во историјата на македонската музика, уште еднаш ќе ве воодушеви со својата поезија, а сето тоа спакувано со музиката на маестро Харе звучи навистина одлично! „Лузно“ е во продукција на Жарко Пејковски, а миксот и мастеригнот се на Мите Димовски (студио „Тра ла ла“). Како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑