Балкан

13 јуни, 2019

Лудница во „Ѕвездите на Гранд“: Овој Македонец направи нешто што никој го нема направено

Оваа сабота ќе се емитува полуфиналната вечер на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Кандидатите ќе имаат посебни перформанси и ќе направат вистински хаос на сцената на продукцијата. На сцената ќе има и перја, и танчерки, сè и сешто.

Меѓутоа, македонскиот кандидат Филип Пецовски ќе ги надмине сите, така што песната ќе ја изведе правејќи склекови.

Како ќе изгледа тоа може да гледате во сабота на „Канал 5“, а дотгаш погледнете ја најавата.Врати се горе ↑