Балкан

3 март, 2013

„Лудакот“ на Жељко веќе доби милион прегледи

Спрскиот музичар Жељко Јоксимовиќ на 23-ти февруари го објави неговиот нов сингл „Лудак као ја“, кој наиде на одлични реакции од публиката. Видео записот деновиве, само една недела по објавувањето забележа милион прегледи на сервисот ЈуТјуб.

„И по овој милионски повод, со кој навистина и со причина се гордееме, Ви се заблагодаруваме на соработката и уште еднаш им благодариме на сите на кои им се допадна композицијата“ – стои во соопштението од продукцијата Минакорд.

Извор: Трачара

 Врати се горе ↑