15 октомври, 2014

„Lips Are Movin’“ е новиот сингл на Меган Трејнор

Сопственичката на мошне успешниот хит сингл „All About That Bass, кој се најде на нејзиното деби ЕП издание „Title“, Меган Трејнор го претставува својот нов сингл насловен „Lips Are Movin’“. 20-годишната музичарка со својот уникатен стил веднаш ги освои симпатиите на публиката, па несомнено е дека и оваа нова песна ќе биде една од највртените на радио станиците секаде во светот. Како звучи сето тоа можете да слушнете горе. Уживајте!Врати се горе ↑