Аудио

24 јуни, 2014

Летен дует на Андреј Миске и Тамара

По „Празно место“, стилистот и музичар Андреј Миске деновиве го претстави својот нов сингл во соработка со младата пејачка Тамара Цикарска од Берово. Дуетот го носи насловот До крај“ и е убаво летно освежување на музичката сцена. Ова е прва соработка за Миске и Тамара, по која ќе следат и соработки со познатиот диџеј Марк Стан од Париз, како и со Фанки Џи, чиј наслов ќе гласи „Само једном“.

 

 Врати се горе ↑