Видео

27 октомври, 2018

Лејди Гага го објави емотивното видео за „I’ll Never Love Again“

Лејди Гага го претстави видеото за емотивната балада „I’ll Never Love Again“, која е дел од филмот и саундтракот „Ѕвездата е родена“. Оваа четврта филмска адаптација на познатиот мјузикл за Гага воедно е и актерско деби на големото платно, како и режисерско деби на нејзиниот филмски партнер Бредли Купер.

Исто како и за одличниот дует со Бредли за темата „Shallow“, така и за оваа емотивна балада веќе се шушка дека можеби ќе добие номинација за Оскар, а како изгледа и звучи сето тоа дознајте во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑