Свет

13 ноември, 2012

Лана Дел Реј: Мојата вагина има ист вкус како „Cola“

Пејачката Лана Дел Реј веќе во повеќе од нејзините песни зборува за сексот, но откривајќи ја инпирацијата за песната „Cola“, таа ги шокираше своите фанови. Во неа пее дека нејзината вагина има вкус како газираниот сок. Објаснува дека така ѝ вели дечкото, шкотскиот гитарист Бери-Џејмс О’Нил, додека имаат секс.

Реизданието на нејзиниот годинашен албум „Born to die“ излегува на 13. ноември и на него покрај песната „Cola“ се наоѓаат уште седум нејзини нови песни, „Ride“, „American“, „Body Electric“, „Blue Velvet“, „Gods&Monsters“, „Yayo“(во сленг означува кокаин), „Bel Air“ и „Burning Desire“.

 Врати се горе ↑