Настани

5 февруари, 2014

Куманово викендов ќе добие уште еден ноќен клуб

Кумановското кафуле „Нама“ наскоро ќе започне да фунционира како ноќен клуб, а за првиот викенд е подготвена одлична програма и гарантирана забава за сите посетители. Клубот започнува со работа во петок, 7-ми февруари, заедно со DJ Icko, а во сабота со еден од најдобрите диџеи во земјава – DJ Nikifor во придружба на професионални танчерки, додека атмосферата ќе ја загрее диџеј  DJ Zarkoteach. На самиот крај од викендот, во недела кумановци ќе имаат можност да уживаат со нивната сограѓанка – победничката на емисијата „Сите наши песни“, Евгенија Чанчалова и добро познатиот кумановски бенд De Marble.Врати се горе ↑