Аудио

8 април, 2015

Кристина Агилера најави нови песни

Дека работи на нов материјал, најави уште пред точно една година, а сега конечно ќе слушнеме нешто ново од Кристина Агилера! Познатата пејачка најави дури два нови сингла, кои ќе ги слушнеме на 21 април и кои ги носат насловите „The Real Thing“ и „Shotgun“, а се очекува да бидат дел и од тековната сезона на серијата „Нешвил“, која се емитува на американската телевизија Еј-би-си.

Секако дека ќе биде интересно да се види како 34-годишната дива ќе се снајде во водите на кантри музиката, но ако показател за тоа е неодамна снимениот дует со колегата Блејк Шелтон „Just a Fool“, тоа ќе биде одлично.

 

Покрај тоа, Кристина вредно работи на својот осми студиски албум и тоа со добро познатиот хит-мејкер Фарел Вилијамс, па се надеваме дека наскоро ќе слушнеме нешто и од тој материјал.

„Само треба да се осигурам дека ќе биде како што треба, искрено и од срце, и многу сум возбудена што целосно ќе му се предадам на овој албум. Собирав, пишував и добивав разни одлични идеи за тоа како се чувствував во текот на минатата година, така што едвај чекам да го вокализирам сето тоа“, изјави пејачката за новиот албум.Врати се горе ↑