Аудио

1 мај, 2013

Крис Браун претстави уште една нова песна

Пред точно еден месец Крис Браун го претстави првиот сингл од новото издание, а тоа беше нумерата „Fine China“. А сега преку Твитер, Браун го објави и датумот на кој ќе пристигне албумот „X“, а тоа е 16-ти јули. Но тоа не е сè! Убавото расположение пејачот го искористи да напише уште една песна, која нема да се најде на албумот, па со песната насловена „I Can’t Win“ сигурно ги израдува своите фанови, а како звучи можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑