Концерт

8 август, 2013

Концерт на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ во Битола

Утревечер во античкиот театар Хераклеја во Битола со почеток од 21 часот концерт ќе одржат познатите гитарски виртуози Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ. Настапот е во рамките на фестивалот „Бит Фест“, а влезници  може да се набават на билетарата на НУ Центар за култура Битола од 8-20 часот по цена од 150 денари.Врати се горе ↑