Концерт

11 март, 2013

Концерт на Северина во Скопје

Бајка во четири чина раскажана низ хитовите на Северина. Шоу кое не смеете да го пропуштите. На 13-ти април, Северина во арената „Борис Трајковски“  Ве повикува на одлична забава која долго ќе ја паметите.  Емоции и добри песни ветуваат од тимот на Северина. Концертот е замислен како продолжување на “бајката од студиото“ и е концептиран како контраст помеѓу доброто и злото, светлината и темнината.

Северина веќе работи на пробите за концертот во Љубљана и Ријека и нестрпливо го чека датумот за дружење со македонската публика која и оставила силен впечаток на претходниот концерт. Публиката на овој концерт ќе присуствува и на претстава и на концерт, спој од повеќе вида на уметности преку кои Северина ќе ви овозможи незаборавни мигови.

Гуливер со секоја купена влезница за нејзиниот концерт ви го подарува и новиот албум „Добродошао у клуб“. Запомнете, на 13- ти април сите патишта водат во арената „Борис Трајковски“. Бидете дел од шоуто за кое ќе се зборува.  Билетите се веќе пуштени во продажба во продажните места: Т.А. „Гуливер“, „Југотон“-ГТЦ, „Камарад“-Рамстор, Цвеќара „Розе“ – Веро2, Куглана – С.Ц. „Борис Трајковски“ и „Тобако шоп“ – Сити Мол.Врати се горе ↑