Концерт

17 јули, 2014

Концерт на Драган Даутовски Квартет во Битола

44-тото издание на фестивалот „Илинденски денови“ во Битола годинава ќе има одлична завршница со традиционална македонска музика во изведба на Драган Даутовски Квартет. Спектакуларниот концерт е закажан за 1 август во античкиот театар Хераклеја со почеток од 20 часот, а влезници по цена од 50 денари ќе можат да се набават од следната недела во билетарницата на Центарот за култура – Битола.Врати се горе ↑