Концерт

10 мај, 2013

Концерт на Биг Бендот на ФМУ

Деканот на факултетот за музичка уметност – Скопје, проф. м-р Гордана Јосифова Неделковска, со особена чест и задоволство Ве поканува на концертот на Биг Бендот на ФМУ кој ќе настапи под диригентската палка на вонр. проф. м-р Кире Костов.

Концертот ќе се одржи на 13.05.2013 година, во Дом на АРМ, со почеток од 20:00 часот. Влезот е слободен.Врати се горе ↑