Концерт

12 август, 2014

Концерт на Андреа Бочели во Софија

Светски познатиот тенор Андреа Бочели на 31 август ќе одржи концерт во Софија, соседна Бугарија, на стадионот „Бугарска армија“. Според најавите на организаторот на концертот, Бочели во Софија ќе пристигне заедно со сопругата Вероника и неговата двегодишна ќерка Вирџинија. Сопругата на пејачката ѕвезда е и негов менаџер.

Луѓе од екипата на Бочели веќе пристигнаа во Софија за да изберат соодветен стан за ѕвездата и неговото семејство, кој треба да има пространа спална и голема просторија за млата Вирџинија. Опремата за концертот на италијанскиот тенор тежи повеќе од 150 тони и ќе биде донесена во Софија со 20 камиони.

На концертот на Бочели предвидено е да настапат и оркестар од Бугарија со 70 члена, како и 60-тина бугарски пејачи.Врати се горе ↑