Аудио

7 септември, 2013

Колдплеј снимија песна за филм: Слушнете ја „Atlas“

Британскиот бенд Колдплеј вчера го претстави својот нов сингл, а темата насловена „Atlas“ е прва песна од филмот „The Hunger Games: Catching Fire“, воедно и прва песна која бендот ја сними за потребите на некој филм. На саундтракот од првиот филм од овој серијал се најдоа и теми од Тејлор Свифт и Аркејд Фајр.

Како звучи „Atlas“ можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑