Аудио

22 февруари, 2017

„Колдплеј“ и „Чејнсмоукерс“ ги здружија силите за „Something Just Like This“

Познатата британска група „Колдплеј“ ги здружи силите со сè попопуларното американско дуо „Чејнсмоукерс“ за нивниот нов сингл насловен „Something Just Like This“. Темата беше премиерно изведена на годинешното доделување на британските музички награди, а е втор сингл за претстојниот прв студиски албум на дуото, „Memories: Do Not Open“, закажан за 7 април годинава. Како звучи оваа интересна соработка можете да слушнете во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑