Настани

23 јуни, 2013

Кој сè ќе настапи на прилепскиот Фестивал на пивото?

Од 18-21 јули годинава во градот под Марковите кули ќе се одржи единаесеттото издание на познатиот Фестивал на пивото– Пивофест, а посетителите ќе се забавуваат со бројни ѕвезди од регионот и пошироко. Прилепчани и оваа година подготвуваат одлична програма која ќе ги задоволи вкусовите на сите кои ќе одлучат да уживаат со пиво и добра музика. Меѓу изведувачите од годинешната програма се Дани, Маја Оџаклиевска, Зафир Хаџиманов, Драган Мијалковски, хрватското дуо 2 Cellos, романската ѕвезда Ина, како и балканските музичари Горан Бреговиќ, Данијела Мартиновиќ, Владо Георгиев, Халид Бешлиќ, Bjonko & Copenhagen Chalgija и нашата уникатна Вера Јанковиќ.Врати се горе ↑