Свет

19 ноември, 2012

Кој сака уште 15 секунди од „Тортата“ на Лејди Гага?

Популарната пејачка Лејди Гага не запира со изненадувањата. Неодамна беше објавен првиот промотивен спот, 15 секунди од видео записот за песната „Cake Like Lady Gaga“, а вчера беа објавени уште 15 секунди. Гага секогаш знае да ги изненади фановите ширум светот, без разлика дали ќе бидат воодушевени или зачудени од нејзините новитети, но сепак успешно го задржува вниманието. И двата промотивни клипови ги шокираа сите, можеме само да замислиме колку фама ќе се дигне кога ќе биде објавен целиот спот кој го режира Тери Ричардсон. 

Додека ја очекуваме премиерата на „Тортата“, во продолжение погледнете ги двата промотивни извадоци од видео записот.

 Врати се горе ↑