Аудио

14 март, 2014

„Кога те имам“ е новата песна на Ламбе Алабаковски

По победата на минатогодишното издание на Скопскиот фестивал и хитот „Земи сè“, ексклузивецот на План Б продукцијаЛамбе Алабаковски деновиве ја претстави својата нова песна. Станува збор за темата насловена „Кога те имам“ која е потпишана од авторскиот тандем Лазар и Магдалена Цветкоски и која претставува уште една најава за новиот албум на Ламбе, а како звучи тоа можете да слушнете во продолжение.

 

 Врати се горе ↑