Аудио

31 март, 2013

Кеша „Танцува со ѓаволот“

Од актуелниот албум на Кеша насловен „Warrior“, деновиве “протече“ уште една необјавена нумера. Станува збор за песната „Dancing With the Devil“, која започнува со стиховите „I sold my soul / It’s a dead end road / And there’s no turning back / I keep dancing with the devil.“  Ова не е прв пат Кеша да „флертува“ со окултното; таа претходно соработуваше со Алис Купер за „What Baby Wants“, пееше за „секс со дух“ во „Supernatural“, а доста контроверзен беше и видео записот за синглот „Die Young“. Во продолжение слушнете ја „Dancing With the Devil“.

Извор: PopCrush

 Врати се горе ↑