12 февруари, 2018

Келвин Харис и „Партинекстдор“ ги здружија силите за „Nuh Ready Nuh Ready“

После минатогодишното издание „Funk Wav Bounces Vol. 1“, шкотскиот диџеј и продуцент Келвин Харис деновиве го објави својот нов сингл насловен „Nuh Ready Nuh Ready“, за кој ги здружи силите со „Партинекстдор“ (Partynextdoor). Дуото претходно соработуваше и за темата „Cash Out“, сместена на гореспоменатиот албум, а оваа нова соработка има потенцијал да стане клупски хит, а како изгледа и звучи сето тоа дознајте горе. Уживајте!Врати се горе ↑