16 октомври, 2012

Kelly Clarkson или Lady Gaga

По победата на Американскиот Идол во 2002 година, Кели Кларксон успеа да изгради солидна кариера која досега е покрепена со пет студиски албуми. По издавањето на албумот Stronger кој се појави на пазарот минатата година, Кели реши да се врати на настапите во живо. Овој пат Кели се одлучи да ја препее You and I на Lady Gaga. Песната за која многумина викаат дека бара вистински вокални способности за да се изведе воопшто не претставуваше проблем за талентираната Кели Кларксон.

Фанови на Lady Gaga, мислите ли дека Kelly ја изведе песната соодветно?Врати се горе ↑