Аудио

23 мај, 2013

Кели Роланд гостува во песна на Д Дрим: Слушнете ја „Where Have You Been“

Како што е познато, Д Дрим стои позади продукцијата на новиот сингл на Кели Роланд, песната „Dirty laundry“,  а сега пејачката ја возврати услугата со тоа што гостува во новата песна од претстојниот албум на Д Дрим – „IV Play“, закажан токму за денеска. Како што самиот пејач и продуцент изјавил во интервју за магазинот Rap-Up „станува збор за добра стара формула на Р&Б дует, без игри, без трикови, само суштината на нештата“, а додал и дека ова било „уште една можност да соработува со својата нова пријателка Кели“.

Како звучи баладата „Where Have You Been“ можете да слушнете во продолжение.

Извор: Idolator

 Врати се горе ↑