Македонија

4 октомври, 2014

„Казната“ на Андријана Јаневска на најголемите онлајн музички продавници

Најновото музичко парче на Андријана Јаневска, песната насловена „Казна“, од 21 октомври ќе биде пуштена во продажба на најголемите онлајн музички продавници како што се „ајТјунс“, „Амазон мјузик“ и „Сони мјузик анлимитед“. Оваа вест ја соопшти пејачката преку нејзината официјална фан страница на „Фејсбук“, додавајќи дека наскоро следуваат уште новости.

„Казна“ беше претставена заедно со видео запис, а доколку не сте имале можност да го слушнете и видите сето тоа, упатете се на овој линк.

Фотографија: Петар КаневчевВрати се горе ↑