31 јануари, 2018

„Казна моја си“ е новата песна на „Екстраваганца“

По одличното првенче „Само да си тука до мене“, ресенското дуо „Екстраваганца“ деновиве ја објави својата нова песна насловена „Казна моја си“, која стигна заедно со своја екранизација. И овојпат станува збор за песна со музика од Хари Котларовски, кој, всушност, се врати на сцената по пауза од шест години токму заради овие момци, а текстот е на едната половина од дуото, Јовче Воденичаровски.

На визуализацијата за „Казна моја си“ работеше екипата на продукцијата „ПС вижуал арт“ (PS Visual Art), а покрај Јовче и Крсте се појавува и Љиља Прентовиќ.

„Казна моја слатка си, со сите твои прамени и лесни чекори! Казна моја слатка си, летен дожд на образи, мој лек за гревови“, пеат момците во својата нова песна, а како изгледа и звучи сето тоа дознајте горе. Уживајте!Врати се горе ↑