24 септември, 2015

„Кажи место, кажи време“ е новиот видео запис на Мите Пауноски

Поп-пејачот Мите Пауноски не е веќе ново лице на македонската музичка естрада. Мите го сними својот втор видео запис за песната „Кажи место, кажи време“, која е снимeна во студиото на Лазар Цветкоски, кој е автор на музиката и на аранжманот, а текстот е дело на Магдалена Цветкоска Ена. Освен Мите, во спотот се појавува и убавата Антонија Локвенец. Снимањето на видео записот се одвиваше на повеќе локации во Охрид во реализација на „Горила филм“.

Инаку, Мите Пауноски живее и работи во Австралија. Тој цврсто верува во своите идеали за многу нови синглови и видео записи, а допрва се очекуваат многу убави рефрени отпеани од него.Врати се горе ↑