28 декември, 2016

Калиопи го прослави својот роденден со нова песна

Познатата дива Калиопи денеска го слави својот јубилеен 50. роденден, па по тој повод реши да нè почести со нова песна и видео запис. Станува збор за темата насловена едноставно „Роденден“, чиј комплетен автор е нејзиниот долгогодишен соработник Ромео Грил, а како изгледа и звучи сето тоа можете да погледнете горе. Уживајте!

Среќен роденден, Калиопи!

15740821_10154954494663395_8977046922849203570_nВрати се горе ↑