Аудио

5 јуни, 2013

Како звучи „Live It Up“ од Џеј Ло, но без Питбул?

Џенифер Лопез пред извесно време го претстави првиот сингл од нејзиниот нов студиски албум, а песната „Live It Up“ во која гостува Питбул, неодамна доби и видео запис. Но, за сите оние кои сметаат дека Питбул само ја „уништува“ песната со своето рапување, деновиве беше претставена и соло верзија на песната, во која е отстранет делот на нејзиниот колега, а како звучи тоа можете да слушнете во продолжение.

 

 Врати се горе ↑