Аудио

5 ноември, 2014

Како звучела Лорд на 12 години?

Многу добро знаеме како звучи Лорд сега, но од неодамна имаме доказ дека нејзиниот талент можел да се забележи одамна. Имено, порталот „Консеквенс оф саунд“ дошол до аудио запис од нејзина акустична изведба на хитот „Use Somebody“ на „Кингс оф лион“, кога музичарката имала само 12 години. Снимката е од нејзино гостување во една радио станица во Оукленд, кога настапувала под нејзиното вистинско име, Ела Јелиќ О’Конор, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.

Извор: MTVВрати се горе ↑