Daniel kao Ramštajn, ep. 06. sez. 03.

Posted by Tvoje Lice Zvuci Poznato on недела, 10 април 2016

11 април, 2016

Кајмакоски ја запали сцената во „Твоето лице звучи познато“

Во рамките на вчерашната епизода на шоуто „Твоето лице звучи познато“, нашиот претставник Даниел Кајмакоски се претстави со уште една одлична имитација. Овој пат Кајмакоски го воодушеви жирито како Тил Линдеман, вокалот на познатиот германски бенд „Рамштајн“, изведувајќи ја песната „Benzin“. Токму во стилот на популарната група, настапот на пејачот беше збогатен со интересна пиротехника, а како изгледаше сето тоа можете да погледнете горе. Уживајте!Врати се горе ↑